Bez peněz se podnikat nedá

Jenom blázen by podnikal v něčem, co by mu nevynášelo. Jenom někdo, kdo by se toužil zruinovat, by dobrovolně vykonával takové podnikatelské aktivity, u nichž by zůstával na nule nebo se dokonce jenom setrvale propadal do stále většího dluhu. Podnikání je tu přece od toho, aby se jím vydělávalo, a tomu je třeba podřídit všechno. Na ničem nezáleží tolik jako na tom, jestli si na sebe podnikatel vydělá nebo ne.

Podnikatelé se tedy činí, aby dostatečné zisky měli. Ovšem i maximální snaha může vyjít naprázdno, ani ten nejpracovitější soukromník nemá jistotu, že si na sebe vydělá, respektive že mu bude jeho zisk stačit. A tak se někdy musí soukromí podnikatelé poohlížet i po půjčkách. Protože krátkodobé problémy lze nejlépe vyřešit právě tím, že si na ně člověk půjčí. Je to jednodušší než si utahovat opasek a přemlouvat obchodní partnery, aby trochu posečkali, než peníze zase budou.

cizí peníze

Jenže podnikatelé nedostanou půjčku vždy jenom tak. Aby jim ji v nějakém finančním ústavu poskytli, je potřeba nabídnout hlavně dostatečné záruky splácení. A to je docela často příliš těžké nebo dokonce nezvladatelné. Půjčit si chtějí přece i podnikatelé, kteří mají málo, případně dokonce nemají pomalu nic. A copak ti mohou vyhovět požadavkům poskytovatelů půjček?

peníze cizí

Vlastně mohou. Jenom si musí vybrat, koho osloví a na kterou půjčku vsadí. Protože u bankovních půjček mohou všechny naděje zhatit třeba nízké příjmy, exekuce nebo záznamy v registrech dlužníků. Ale i pak dostanu hypotéku od nebankovní společnosti, pokud vlastním aspoň nějaký nemovitý majetek, kterým by se za ni dalo ručit.

A když podnikatel nějakou nemovitost vlastní, nemá se získáním takové nebankovní hypotéky žádný problém. Zažádá si, záhy dostane to, co potřebuje, tedy peníze určené k podpoře jeho podnikatelských aktivit, a vše může zase normálně fungovat.