Co vás může zaskočit při vyklízení bytů


Pořídili jste si nový byt a domluvili jste si již, po zaplacení celkové částky a provedení všech potřebných právních kroků, termín jeho předání? Pak vám můžeme gratulovat, ovšem nežijeme v ideálním světě, a mohou se tu a tam vyskytnout určité potíže, s nimiž jste nepočítali. Kupříkladu se vám může hodit služba vyklízecí firmy. Kdy se v takových případech uplatní kontakt na vyklízecí profesionály vyklízení bytů v Praze?

nepořádek v bytě

Majitel předává byt v původním stavu i s nábytkem Praha – vyklízení bytů vám může připadat docela zbytečná služba, kterou v životě asi nikdy nevyužijete, jenže ouha! V den D, tedy v den předání bytu, vám přijde naproti jeho majitel a omluví se, že prostě nezvládl odtud všechno vystěhovat, například ze zdravotních důvodů, z důvodu úmrtí v rodině atp. Toto se může přihodit každému a nemá význam v tu chvíli lamentovat. Spíše to přijměte s pokorou, domluvte se na nějaké finanční či jiné kompenzaci, a zavolejte ihned vyklízecí firmě. Ta si poradí se vším, nemusíte mít obavy.

vyklízení bytu

Sklepní kóje – na to se občas zapomene, a i slušný majitel bytu si může uvědomit, že vám vlastně předal byt i s harampádím ve sklepě. Jsou-li sklepní kóje dokonce dvě, a obě plné starých lyží, rozbitého kočárku, opotřebovaných skateboardů, židlí s ulomenou nohou, dveří od bytu a podobných věcí, dejte to opět na vědomí vyklízecí firmě. Během pár hodin bude vše pryč.

Narkoman – jestliže kupujete byt i s nájemníkem, a ten má byt dle dohody do určitého data opustit, což se také stane, v bytě se pak mohou povalovat staré deky, matrace a v horším případě i injekční stříkačky od krve. Neriskujte a najměte si na to vyklízecí firmu, které provede v obytném prostoru i dezinfekci.

Zářivky – podobné patálie mohou nastat u starých zářivek, které se spolu s dalšími předměty mohou povalovat ve sklepě nebo v bytě někde ukryté v komoře. Na toto je opět lepší zavolat vyklízecí firmu, protože ta odveze nebezpečné předměty na vhodné stanoviště, a postará se o i to, aby se zářivky nerozbily a nekontaminovaly obytný prostor jedovatou rtutí.