Jaké máme možnosti v oblasti hypotéky?

První, co vás napadne, je samozřejmě klasická žádost o hypotéku ve vaší bance, případně v jiné bance, pokud vám nabídne lepší podmínky. Takovou možnost hypotéky volí většina lidí. U banky většinou získáte nejvýhodnější podmínky, jako dlouhou dobu splácení a nízké úroky. Banka po vás bude ale požadovat několik podmínek. Nesmíte být v registru dlužníků, méně než pět let po skončení insolvence a samozřejmě bude potřebovat veškeré doložení co se týká vašich příjmů. Do toho se řadí i například doložení, zda splácíte alimenty a podobně.

smlouva

V minulých letech existovali banky, které poskytovali hypotéku i bez doložení příjmů. Dnes je takových bank už minimálně. I kdyby vám ale banka hypotéku za takovýchto podmínek poskytla, musíte počítat se značně znevýhodněnými podmínkami oproti běžnému hypotečnímu úvěru, a to například vyšší úroková sazba a neposkytnutí celé požadované části. Většinou poskytují půjčku maximálně do 50 % ceny nemovitosti.

Potřebujete hypotéku bez doložení příjmu? Někteří lidé nechtějí nebo nemohou doložit své příjmy z nejrůznějších důvodů. I pro vás existuje řešení a tím je nebankovní hypotéka. Nebankovní společnosti nemají zrovna dobrou pověst, jelikož si je většina lidí pojí s nevýhodnými podmínkami splácení, ale pravdou je, že za poslední roky vzrostla v této oblasti konkurence natolik, že si můžete vybírat tak, aby pro vás byly podmínky co nejvýhodnější. Výhodou je rychlé získání peněz a často bez nutnosti dokládat příjmy nebo nemít záznam v registru dlužníků. Nevýhodou naopak můžou být vyšší úroky než u hypotečního úvěru získaného přes banku.

peníze

Další možností může být americká hypotéka. Té se u nás také říká neúčelová. Její výhodou je, že z ní nemusíte financovat jen nákup nemovitosti, ale banka nepotřebuje vědět, co chcete půjčenými penězi financovat. Můžete ji tedy použít na nákup nemovitosti, ale také třeba na nákup auta, mobilního domu, rekonstrukci a podobně.