Menstruace není tabu


Co je menstruace všichni ví. I když žijeme v 21. století, často se setkáváme s tím, že někteří lidé toto téma tabuizují. I když se setkáváme s reklamami na menstruační pomůcky, stále je spousta rodin, kde se tomuto tématu rodiče vyhýbají. Je potřeba si uvědomit že dospívající slečny sice oproti jejich rodičům mají k dispozici internet, a tak se snadno dozví co potřebují, ale rozhovor na toto téma by měl zapříst jejich rodiče. Má to jinou váhu.

žena kalhotky

Na trhu s menstruačními pomůckami jsou nejrozšířenější ty jednorázové. Bohužel jde o nešťastné řešení, protože jsou plné plastů a chemikálií a tak končí na skládkách nebo ve spalovnách. Mezi vložkami a tampony vévodí co se týče oblíbenosti právě tampony, protože jsou diskrétnější a tolik neprotékají. Menstruační pomůcky se musí často a pravidelně měnit, protože jinak hrozí, že protečou. I proto většina žen sahá právě po tamponech, protože vydrží víc než vložky. I sebelepší vložky nemusí držet na místě tak jak by si žena představovala.

Problém?
Jednorázové pomůcky bývají vyrobeny tak aby byly náklady na výrobu co nejnižší. Není se tedy čemu divit že jejich nošení může být do jisté míry riskantní pro zdraví. Některé studie už dokonce hovoří o přímé souvislosti s používáním tamponů a vznikem různých zánětů a bolestí břicha.

žena v prádle

Existují ale i ekologické varianty, mezi které se řadí třeba menstruační kalhotky z nanovláken. Kalhotky se nosí místo normálního prádla, a a mohou být opravdu skvělou náhradou jednorázových pomůcek. Jsou ideální i pro mladé slečny, protože neobsahují chemikálie a nezavádí se do těla. Jsou sice dražší, ale když si srovnáte cenu za několik kalhotek a všechna balení jednorázových pomůcek, jako levnější varianta vám vyjdou kalhotky. Vyzkoušejte české kalhotky, které jsou k dostání v několika provedeních, které si učitě zamilujete.