Možná, že montáž betonového plotu zvládnete sami, ale…



Rozhodli jste se, že si pořídíte betonový plot, a chtěli byste zkusit jej sestavit svépomocí? Proč ne, ale uvědomte si, že tato práce vyžaduje jistá pravidla, a že to není stavebnice pro děti, i když se o betonových plotech traduje, že jde o stavebnicový systém. Co montáž betonových plotů Montáž MPC obnáší?

Přeprava materiálu – představte si, že si objednáte sedm desítek sloupků a devadesát panelů. Hmotnost sloupku je přibližně 30 kg a hmotnost panelu 75 kg, takže to bude v součtu celkem téměř osm tun stavebního materiálu. Ten vám přiveze nákladní auto na paletách a palety jeho obsluha vyloží před dům na silnici. Vy si pak musíte zajistit odvoz palet na staveniště a k tomu bude zapotřebí nakladač či vysokozdvižný vozík s obsluhou, což samozřejmě nebude zadarmo.

oplocení pozemku

Otvory pro sloupky – výkopové práce pro betonové sloupky se také bez mechanizace budou provádět velmi obtížně, považte, že pokud potřebujete vykopat sedmdesát jam, hlubokých 80 cm, strávíte tím mnoho času a spotřebujete spoustu energie. Necháte-li si zhotovit betonový plot na klíč, výkopové práce, stejně jako doprava materiálu, budou v ceně.

kamenná zídka

Betonování sloupků – sloupky je nutné do země zabetonovat tak, aby byly v přesné rozteči mezi sebou, a aby se do jejich drážek daly zasouvat jednotlivé panely. Pokud uděláte chybu a panely nebude možné do drážek zasunout, může se vám oplocení pěkně prodražit.

Montáž panelů – na instruktážním videu může závěrečná část výstavby betonového oplocení vypadat snadně, ale považte, že každý z panelů váží kolem 70 kg, a před zasouváním do drážek se musí zvedat do velké výšky. Zde se uplatní autojeřáb nebo alespoň kladkostroj s trubkovou trojnožkou, kdybyste panely zvedali holýma rukama nad hlavu, mohly by vás povalit, zlámat končetiny nebo páteř anebo se při pádu rozlomit. Opět další důvod, proč tuto práci na klíč svěřit odborníkům.