Rodinné vztahy

Musím říct, že vztahy kdekoliv jsou někdy opravdu moc složité. A to hlavně v rodině. Já znám pár takových případů, včetně mých, kdy vztahy byly opravdu složité. Pamatuji si, jak se naši rodiče stále hádali. Bylo to opravdu nesnesitelné. A já, jako jejich nejstarší dcera, když mi bylo patnáct let, jsem to nesla velice těžko. Bolelo mě srdce a taky mi to trhalo nervy, když jsem slyšela, jak se moje matka s otcem hádají. A nebylo to výjimečné, protože mí rodiče se hádali opravdu velmi často. A taky to velmi těžce nesla moje sestra, které bylo šest let. A ta vždycky pod polštářem doma brečela. Musím říct upřímně, že mě mé sestry bylo velmi líto. A nevěděla jsem, jak mám sestře pomoct. Protože sestra se uzavřela do sebe, protože chtěla pouze svoji maminku. Jenomže naše maminka občas taky brečela, když se pohádala s otcem.

Rodina je základ života.

Já jsem měla vždycky velké nervy a měla jsem vztek. Nevěděla jsem, jak vztah mezi otcem a matkou zlepšit. Takže musím říct, že vztahy v rodině jsou někdy opravdu hodně vypjaté. Řekla jsem si, že až budu dospělá a budu mít svou rodinu, tak se pokusím svou rodinu držet nejlépe pohromadě co dokážu. Protože opravdu nechci, aby moje rodina se taky hádala mezi sebou.

Rodina je důležitá.

A není opravdu nic horšího, než když se rodiče anebo děti mezi sebou neshodnou. Mám pár příkladů, kdy se rodina tak rozhádala, že se spolu nebaví už třeba celá desetiletí. A podle mého názoru je to opravdu škoda. Rodina je velmi důležitá a myslím si, že by každý v rodině měl spolu vycházet. A jak vy to máte v rodině? Hádáte se často nebo jsou u vás hádky spíše výjimkou? Myslím si, že každý člověk by si taky měl sáhnout do svědomí, aby viděla, jak se on chová k ostatním. Nejlepší je taky dám na kompromisy nebo pochopení toho druhého. někdy je lepší zjistit a vědět, co se tomu druhému honí v hlavě. Třeba si budete moct poradit.