Trpíte na ledviny?


Pokud patříte mezi zdravé lidi, máte velkou výhodu, protože nemusíte pořád řešit, že jste nemocní. Obyčejné nachlazení jde celkem rychle a snadno vyřešit, ale pak existují daleko horší a nebezpečnější problémy, které se s člověkem mohou táhnout celé roky, a někdy dokonce celý život. I člověk který se narodí jako zcela zdravý během života může získat onemocnění, kterého se jen tak snadno nezbaví. Mezi ně patří typicky problémy s močovým měchýřem.

wc mísa

Stačí se nachladit
Problémy s močovým měchýřem většinou začínají nenápadně. Stačí prochladnout. Můžete zmoknout na kole nebo zůstat v mokrých plavkách. Nachladí se vám vylučovací ústrojí. U žen většinou dojde k zánětu močového měchýře, který se dá v počátcích vyléčit pomocí brusinek a čajů. Pokud ale zkoušíte zánět močového měchýře přechodit, budete možná velmi nemile překvapeny tím, že vám může vcelku rychle a nenápadně sednout na ledviny. Potom je potřeba řešit nemoc antibiotiky. Zánět močového měchýře je typický pro ženy, protože snáze prochladnou, ale nevyhýbá se ani mužům. U nich je nemoc bolestivější. Toto onemocnění je provázeno bolestí při močení, ale nemusí to tak být.

bylinný čaj

Co dělat?
Pokud se vám tyto potíže neustále vrací, je vhodné to probrat s lékařem. Ten vám vezme všechny možné odběry a nakonec vám řekne, co je spouštěč. Pokud něco najde, může vám naordinovat preventivní kúry. Typicky se používá d-manosa, která je k dostání v lékárnách. Není to ale jediný způsob jak svůj organismus naučit brojit proti infekcím močových cest. Existuje i ledvinový čaj, který se musí pít pravidelně. Jeho chuť sice není nijak ohromující, ale jde především o to, aby byl funkční. A mnoho lidí vám potvrdí, že při pravidelné konzumaci dokáže zvýšit obranyschopnost těla proti těmto infekcím. Pokud s lednovým zánětem máte zkušenosti, určitě víte, jak neuvěřitelně bolestivé toto onemocnění je. Proto se věnujte prevenci.