Výhody plastových obalů

Určitě jste někdy kupovali televizi, ledničku nebo pračku a dostali jste ji v obchodě zabalenou do pěnových obalů a kartonové krabice, a při transportu byly použité plastové palety, zkrátka plasty mají v obalovém průmyslu velkou funkci.

Výhoda plastových obalů je jednoznačná. Plasty se vyrábějí vstřikováním nebo lisováním, a proto jde vyrobit obal, který bude kopírovat tvar výrobku, který tak v plastovém obalu bude v maximálním bezpečí. Plasty umí tlumit případné nárazy při přepravě, a tak i skleněné výrobky budou v bezpečí.

plasty

Velké množství plastových obalů se používá v automobilovém průmyslu. Jednotlivé součásti, z kterých se auto skládá na výrobní lince se vyrábějí po celém světě, aby se pak sešly na jednom místě a je třeba je občas přepravovat na velké vzdálenosti. Pro tyto součásti jsou efektivní a špičkové plastové obaly https://www.schoellerallibert.com/cz/markets/automotive nezbytností. Výhodou je i jejich opakované použití a tím se nenavyšuje jejich objem.

Dalším odvětvím, které potřebuje plastové obaly je potravinářství. Všichni jsme někdy měli bonboniéru, ve které jsou čokoládové bonbóny nejrůznějších tvarů. Dovedete si představit nějaký jiný materiál, který by se dal tvarovat a zároveň by byl hygienicky nezávadný? Plast je ideálním řešením.

plastové obaly

Můžete vyrábět sebekvalitnější výrobky, ale pokud nezabezpečíte jejich přepravu, pokud je neochráníte před jakýmkoliv poškození, které nemusí mít vliv na funkci, bude pouze estetickou vadou, stále je to vada a zákazník vám může výrobek vrátit, nebo si jej nechá, ale příště už si od vás nic nekoupí, a ještě na vás bude šířit kritiku a odradí i další zákazníky. Obal a obalové hospodářství je tak velice důležitým článkem ve vašem podniku. Nehledě na to, že, jak se říká, obal prodává, takže co nejvýraznější, nejzajímavější, nejpoutavější obal je někdy lepší než reklama.