Být bez auta?

Co byste řekli na to, kdyby ze světa úplně zmizela auta? Kdyby třeba zůstaly jenom motorky. Já osobně nevím, jak bych tohle snášela. A jak bych to dělala. Protože já jsem na autě opravdu moc závislá. Nedokážu si představit, že bych najednou byla bez auta. Bydlím totiž na vesnici, takže dojíždím do práce autem. No, to je asi dvacet kilometrů, takže si říkám, že bych asi teda jezdila na té motorce?

Líbí se mi sportovní auta.

Jenomže já jsem taková, že mám strach a opravdu velký respekt. A na motorce se jezdit bojím. Asi bych na to nesedla ani jako spolujezdec. Já se bojím. A jsem hodně v životě opatrná. Protože moje sestřenice jednou měla takový úraz na motorce, že je na vozíku a už nikdy nebude chodit. Takže se nedivte, že se motorek opravdu bojím. A kdyby nebyla auta? Tak taky nevím, co a jak bych jezdila nejenom do práce, ale taky na nákupy. Máme totiž dvě kočky, kterým taky kupujeme opravdu velké granule, takže je to těžké, abych to dala na kolo nebo motorku. A co teprve kočkolit! Stačí koupit dva kočkolity, hned máte plné auto. Je toho opravdu hodně.

Co říkáte na tohle?

Vůbec nevím, kdyby nebyla auta. To by byl zmatek na světě! A taky nevím, jak bych potom vozila svého syna do školy anebo na různé kroužky. Nebo co kdybych potřebovala nutně do nějaké nemocnice? To bych asi musela jet autobusem nebo na motorce? Vůbec si to nedokážu představit. Nejlépe by na tom byli ti lidé, kteří vůbec neměli auto a neví, jaké to je pohodlné. Myslím si, že bez auta už bych to nedala a myslím si, že ani žádný člověk by se už auta nevzdal, když už ho má. Navíc můj přítel si taky bude pořizovat své vlastní auto, protože on změnil práci, která je od nás opravdu dost daleko, takže nám vážně jedno auto jistě nestačí. Jde nám samozřejmě taky o naše pohodlí a není možné, abychom si jedno auto půjčovali. Alespoň se nebudeme vůbec hádat.