Čistěte vodu

Pokud si chcete dopřávat na své zahradě letní radovánky včetně koupání, prioritou číslo jedna by pro vás měla být čistá voda. To zařídíte pomocí chemie.

Čistěte vodu

Léto je krom jiného také ve znamení koupání. Většina lidí je nucena kvůli této kratochvíli chodit k rybníku, přehradě nebo navštěvovat veřejná koupaliště. Na takovýchto místech se samozřejmě během koupací sezóny vyskytuje hodně lidí, což nemusí každému úplně vyhovovat. V případě, že disponujete vlastní zahradou a nehodláte se koupat mezi dalšímu desítkami až stovkami lidí, můžete si klidně zařídit svou vlastní vodní plochu, kde budete moci řádit od nevidím do nevidím, aniž by vás vyrušoval někdo cizí.

Problémem však může být cena, která je hlavně u zapuštěných bazénů opravdu vysoká. Nikde ale není řečeno, že musíte mít zapuštěný typ. Klidně si pořiďte i nadzemní model, který sice může narušovat reliéf vaší zahrady, ale na druhou stranu získáte koupání, které budete moci využívat po celé letní prázdniny a nebudete se muset kvůli tomu kamkoliv přesouvat.

Relax u bazénu

Dezinfekční prostředky

K uspokojivému, a hlavně bezpečnému koupání však budete muset využívat i různé doplňky včetně vhodné chemie do vody. Bez těchto doplňků se ani nesnažte lézt do vody. Mohli byste se se zlou potázat. Znečištěná voda je totiž zdravotně závadná. Ideální je tedy ji pravidelně čistit, třeba chlórem. Ten si můžete pořídit hned v několika variantách podle skupenství. Dobré jsou tekuté i práškové přípravky, ale chcete-li mít klid a příliš nad dávkováním nepřemýšlet, kupte si chlorové tablety. Ty jen vložíte do speciální plováku a necháte pomalu rozpouštět. Takto se nemusíte prakticky vůbec starat.

Velký bazén

Přírodní chemie

Ne každému je však chlór po chuti. Přeci jen, docela dost páchne, alespoň ve vyšších koncentracích a v případě, že trpíte nějakou kožní chorobou, případně máte až příliš citlivou pokožku, může vás koupání v takto ošetřené vodě následně i svědit. V takovém případě můžete vybrat jiný druh dezinfekce, kupříkladu mořskou sůl do bazénu https://www.chlorito.cz/morska-sul. Sice budete potřebovat solonizační jednotku, ale na druhou stranu získáte přírodní dezinfekci.