Jak ochránit mobilní telefon před poškozením

Pokud si chceme pořídit nový model mobilního telefonu, zjistíme, že to mnohdy není zrovna levná investice. Ty nejlepší kousky stojí často i desetitisíce korun. Je tedy pochopitelné, že chceme, aby nám co nejdéle vydržely.

 

Na druhou stranu je zde fakt, že právě tyto nejnovější přístroje bývají nejkřehčí. Pryč jsou dny legendární Nokie 3310, která je doposud považována za prakticky nezničitelnou. Avšak tento posun má také svůj důvod.

 

Jednoduše řečeno, čím dříve se nám rozbije, tím dříve si pořídíme nový. A to samozřejmě přináší jejich výrobcům i prodejcům zisk. Proto je pro ně výhodné vyrábět je z takových materiálů, které nejsou příliš trvanlivé ani odolné. Je tedy jen na nás, abychom se postarali o to, že bude mít dlouhou životnost. Ale jak?

 

poslouchání hudby na mobilu

 

Tím zdaleka nejlepším způsobem je samozřejmě jej vůbec nevybalovat, zavřít někam do skříně a nechat jej tam ležet. Pak máme téměř stoprocentní jistotu, že k žádnému poškození nedojde. Na druhou stranu jej však nebudeme moci použít, což prakticky činí jeho nákup zbytečným.

 

Pokud jej tedy chceme běžně používat, je dobré investovat do skutečně kvalitního pouzdra a krytu. Ty jej pomohou ochránit před poškrábáním i nárazy. Avšak je potřeba mít na paměti, že tato ochrana není stoprocentní.

 

prohlížení internetu pomocí mobilu

 

Proto je dobré přemýšlet i o tom, kde jej budeme nosit. U žen to bývá obvykle kabelka, u mužů kapsa, avšak u obojího je riziko, že při špatném pohybu vpadne a rozbije se. Také v kabelce často nosíme spoustu ostřejších věcí jako jsou například klíče, které mohou poškrábat displej. Je tedy vhodné jej nosit ve speciální zapínací kapse, ať už v kabelce či na oblečení, kde bude jen on. Tím také snížíme riziko, že nám jej někdo ukradne.

 

V neposlední řadě je zde pak pravidelná údržba, čištění i dodržování správného postupu nabíjení. To vše zajistí, že vám přístroj vydrží maximální možnou dobu.