Co jsou to e-sporty

Hry

V současné době používáme internet ke stále více věcem. A stále rozšířenější je i hraní nejrůznějších počítačových her. Ty mají tu výhodu, že právě díky internetu je můžete hrát s lidmi po celém světě. A to je i část jejich kouzla.

 

Není tedy divu, že vzhledem k jejich popularitě vznikly i e-sporty. Jedná se o poměrně nový termín, který především u starší generace ještě nezakotvil. Většina z nich příliš neví, co si pod tím má představit. Obvykle si myslí, že se jedná například o fotbal či hokej hraný z domova, avšak to není tak docela pravdou.

 

hraní počítačových her

 

Jedná se o souboje v nejrůznějších videohrách, kdy proti sobě mohou hráči soutěžit. Mezi nejoblíbenější patří v tomto ohledu série Super Smash Bros, kdy si vyberete jednu z oblíbených videoherních postaviček, jako například Mario či ježek Sonic, a bojujete proti jinému hráči.

 

Pravdou je, že tyto zápasy mohou být velmi poutavé. Navíc soupeření na této úrovni vyžaduje mnoho hodin tréninku, dobré reflexy, rychlé reakce a také talent. Jistě, může se zdát, že hráč jen sedí na židli, místo aby se hýbal, avšak mentální nároky jsou zde skutečně velké. Jedno špatné stisknutí tlačítka může snadno prohrát celý zápas.

 

klasická počítačová hra

 

Samozřejmě účastníky jsou především mladí lidé. Ti starší obvykle vrtí hlavou, že by bylo lepší, kdyby děti trávily čas na hřišti spíš než na židli u počítače či konzole. Nevidí však, že tyto souboje mohou být stejně napínavé jako třeba fotbalový zápas.

 

Navíc je zde i fakt, že například mistrovské turnaje bývají velmi dobře dotovány. To znamená, že vítěz dostane nemalou finanční částku. To je také důvod, proč se o ně zajímá stále více lidí. Diváků zde také bývá často poměrně dost, zvlášť když vezmeme v úvahu, že zde chybí element sázení, který je jedním z největších diváckých lákadel u klasických sportů.

 

Proto, i když vám mohou připadat hloupé, dejte jim šanci. Možná budete nakonec příjemně překvapeni.