Kočárek je základem spokojenosti miminka i rodičů, proto se výběr nevyplatí podcenit

Výběr kočárku bývá pro řadu rodičů poměrně složitou záležitostí. Není se čemu divit. Kočárek patří mezi základní výbavu každého miminka, a to v něm bude samozřejmě trávit mnoho času během dne. Kočárek navíc budete potřebovat prvních několik let života vašeho drobečka. Správným výběrem kočárku zajistíte nejen spokojenost mimika, ale samozřejmě i vaší, jelikož se vyhnete problémům s nepohodlím či dalšími finančními náklady v případě, kdy by bylo nutné pořídit další kočárek.

Kočárek by se sice, dle pověr, neměl pořizovat s předstihem, ale to vám samozřejmě nebrání v tom, abyste věnovali výběru dostatek času. Vhodný kočárek můžete mít vybraný již velmi brzy. Vzhledem k tomu, jak pestrá je v současné době nabídka kočárků věřte, že výběr nebude rozhodně snadný.

Maminka s kočárkem

Na co si dát pozor při výběru vhodného kočárku pro miminko

Parametrů, podle kterých se vybírají dětské kočárky je více než dost. Zajímat byste se měli především o bezpečnost daného výrobku, podvozek, typ kol či možnost výměny korbiček atd. Mnoho kočárků je prodáváno v tzv. kombinacích. Tyto kombinace jsou většinou složeny z podvozku, hluboké a sportovní korby a mnohdy také autosedačky (vajíčka).

Pořízení kombinovaného kočárku má obrovskou výhodu především v tom, že za pár měsíců nebudete muset shánět nový kočárek pro větší dítě. V případě, že se rozhodnete pro trojkombinaci, máte dále jistotu toho, že bude autosedačka kompatibilní s podvozkem kočárku.

Miminko v kočárku

Pohodlí miminka je důležité

Více než samotný design kočárku by vás mělo zajímat pohodlí miminka, to zajišťují například kočárky Riko Nuno. Kočárky jsou vyráběny v odlišných verzích buď s nafukovacími koly nebo gumovými. Pro snadnější manipulaci lze mít kočárek s předními koly otočnými. To samé platí i o podvozcích. Kvalitní odpružený podvozek zajistí minimální nárazy a vaše miminko se bude cítit jako v bavlnce.