Máte bezpečné rozvody po domě?

Každý panelák, rodinný dům i kancelářské budovy, zkrátka veškeré stavby jsou protkané sítí trubek, potrubí, elektrorozvodů apod, které zajistí, že dům je obyvatelný, je v něm teplo, voda, plyn a elektřina, energie, bez nichž by to nebyl dům, ale jen neobyvatelný holobyt. Většina potrubí je v domě zabudovaná již během stavby. Když se nastěhujeme, tak je již nevidíme. Vidíme jen vodovodní baterie, ze kterých nám teče voda. Ale pokud byt nebo dům teprve zařizujeme, včetně spotřebičů, určitě uvidíte, jak máte dům „prokousaný“ otvory a trubkami.

instalatér

Nakolik jste odvážní, abyste si napojili sami sporák, myčku nádobí či pračku? Možná jste šikovní, ale troufnete si zapojit pračku, spustit první prací cyklus a odejít z domu? Nebudete mít ani trochu strach, že některý spoj povolí a vy si vytopíte koupelnu? U pračky by voda způsobila škodu, ale mnohem horší by to bylo, kdybyste se snažili sami si zapojit karmu nebo plynový sporák. Tady při neodborné instalaci horší i riziko smrti. Na zapojení větších domácích spotřebičů měli mít vždy odborníka, který má na dané práce živnost, a v případě plynaře má i potřebné zkoušky tuto práci vykonávat.

instalatér

Šikovného instalatéra si najměte na veškeré práce spojené s rozvody vody. Zkušený vodař Ostrava https://instalater.info/service.html pospojuje veškeré vodovodní trubky tak, aby nepronikla ven ani kapička vody a tím vám může zachránit mnoho peněz, které byste za promáčené podlahy a stropy později museli vynaložit. Jednou za čas byste si jej měli pozvat i na revize. Instalatér může odhalit vznikající problém a opět, v konečném důsledku vám ušetří mnoho peněz. Kdybyste se mohli kouknout skrze stěny vašeho domu a pod váš dům, byli byste překvapeni, kolik trubek a kabelů byste uviděli. A protože pouhým okem nejdou vidět, měli byste dbát na to, aby všechny potrubní i kabelové trasy byly udělány kvalitně.

5/5 - (2 votes)