Můj mobil

Mám ráda, když se můžu s někým kdykoliv a kdekoliv spojit, a to například telefonem. Taky si ale vzpomínám na ty doby, kdy vůbec nebyl mobilní telefon a nebyl k dispozici. Dříve byly totiž pevné linky. A jistě si to taky ještě vybavujete. Možná taky doma máte různých telefon, který už je retro. A věděli jste, že je taky třeba někdo sběratel, který sbírá staré telefony? Já jich znám takových lidí opravdu mnoho a je to docela příjemné vidět to, co bylo dříve. Nicméně ale doba jde dopředu a s tím i samozřejmě telekomunikace. A doma už skoro nikdo nemá pevnou linku. Jednou jsem dělala takhle v naší škole průzkum, kdo má doma ještě pevnou linku.

V mobilu mám fotoaparát.

Mluvila jsem asi s dvě stě lidmi a každý mi řekl, že už tohle vůbec nemají. Že mají všichni mobilní telefony. A víte, co já na to? Já se vůbec tomu nedivím, protože je zcela normální, že každý doma už mám mobilní telefon, a ne pevnou linku. Proto jsem ale byla ráda, že existují různá muzea, která se věnuje právě telekomunikaci a různým věcem, které se týkají taky telefonu.

Za mobil jsem ráda.

A moc ráda jsem toto muzeum navštívila. Byla jsem velice překvapená, co všechno jsem tam mohla vidět. Taky jsem tam měla odborného průvodce, který mi moc rád a ochotně všechno vyprávěl, jak to bylo s dobou, když ještě nebyly vůbec mobilní telefony anebo ani pevné linky. Musím říct, že to muselo být opravdu velice hodně náročné období a hlavně proto, že se člověk nemohl pořádně domluvit na určitý čas a den. Nebo lidí vůbec neví, jak je velice pohodlné mít mobilní telefon místo pevné linky. A vy ještě patříte do té kategorie, že jste doma měli taky pevnou linku jako já? Já si u nás doma vybavuji dvě pevné linky. Takovou klasickou na stole a potom jsme taky měli už moderní linku, a to na stěně. Taky si vzpomínám, jak moje kamarádka kdysi taky měla pevnou linku a my jako děti jsme si s ní hrály.