Oblíbený obchůdek mnoha žen

Málokterá žena projde ve městě jen tak kolem výkladu textilní galanterie. Mladší ročníky mají možná radši drogerii a parfumerii, ale ženy, které baví šití, háčkování, pletení, vyšívaní a další ruční práce v tomhle tom směru, ty textilní galanterie přímo zbožňují. A nejen výklady, určitě vejdou i dovnitř.

galanterie

Textilní galanterie, to jsou především látky. Výhodou je, že i když je obchůdek s obsluhou, na látky si můžete sahat. Bavlna, hedvábí, ale i flanel nebo záclony, to všechno so můžete osahat, pomačkat, zkoušet, jak by vypadaly šaty nebo sukně, to jsou drobnosti, které často rozhodnou, zda si látku koupíte nebo ne.

O něco horší to mají ženy, které rády háčkují a pletou. I když bude textilní galanterie samoobsluha, prodavačky vás budou hlídat, abyste na vystavené vlny nesahaly. Jenže jak potom poznat, zda vlna „kouše“ nebo je příjemná na omak. Pokud vás nenechají si zboží osahat, to už si můžete vlny a příze koupit i přes internet, kde vás to vyjde často levněji. Pochopitelně prodej přímo ze skladu je levnější, třeba textilní galanterie https://www.prima-obchod.cz/produkty/textilni-galanterie nabízí široký výběr. Pokud si ale chcete vlnu nejprve prohlédnout, musíte do kamenného obchodu, jeho nabídka ale bude určitě menší než ta na internetu.

galanterie

Textilní galanterie to je také řada drobností. Jehly, knoflíky, zipy, spony, vše, co potřebujete k ušití oblečení, šatů, sukní, halenek, nebo k upletení svetru. Textilní galanterie je pro ženy něco jako železářství nebo hobby market pro muže. Mnohdy se tam jdeme jenom kouknout a odcházíme s plnou taškou věcí, které jsme vlastně nechtěli, ale které najednou nutně potřebujeme. Znáte to z vlastní zkušenosti, máte svou oblíbenou textilní galanterii, kolem které neumíte jen tak projít, ale vždy nakouknete dovnitř? Určitě nejste sama a není se za co stydět.