Úniku vody v domácnosti se neobávejte

Pracovní proces představuje pro lidský organismus poměrně značnou zátěž. Uvědomte si, že jím každý den, a někdy ani ne s výjimkou volných víkendů, trávíme minimálně osm hodin. To je celá třetina dne, a započítáme-li do toho i spánek, zbývá nám pouze osm hodin na všechno ostatní – stravování, oblékání, cestu do zaměstnání, nákupy atd. Nelze se tedy divit tomu, že se po ukončení pracovní doby těšíme domů, až si konečně dopřejeme chvilku také pro sebe, pokud možno v harmonickém a klidném prostředí.

instalatér zasahuje

Vytvořit útulný domov je pro regeneraci organismu naprosto zásadní, a komu se to podaří, je ve značné výhodě. V životě však mohou nastat situace, které mohou průběh pracovního dne doslova převrátit naruby. Zatímco očekáváme, že po příchodu z práce si konečně natáhneme nohy na konferenční stolek a dopřejeme si vydatnou svačinu, řešíme závadu na rozvodech vody.

instalatérský hasák

Unikající voda v domácnosti je pořádný malér, ať už se jedná o prasklou hadici od pračky, anebo o únik vody ve zdivu. V případě prasklé hadice je to snazší, tam stačí uzavřít přívod vody, hadici vyměnit za novou a vodu z podlahy vytřít a nechat vysušit, ale co s prasklým potrubím ve zdi?

V první řadě nepropadejte panice. Výhodné je mít již při ruce telefonický kontakt na havarijní instalatérský servis, který řeší detekce úniku vody Kanalizace instalatéři nonstop. Instalatérům zavolejte třeba i v neděli v noci a nemějte obavy, že vás budou odbývat. Poradí vám, jak dál postupovat, a je-li problém závažný, do hodiny jsou u vás. Pravděpodobně vás vyzvou, abyste uzavřeli hlavní uzávěr vody v domě a zároveň vypnuli centrální jistič přívodu elektřiny, protože voda může proniknout i do elektroinstalace.

Instalatéři dnes detekují úniky vody velmi efektivně a s úžasnou přesností, nemusíte tedy bourat kvůli tomu celou zeď, mnohdy stačí odkrýt jen malý kousek omítky, závadu nechat opravit a mokré zdivo nechat intenzivnějším větráním vysušit.