Vyklízíme byt a sklep s přívěsným vozíkem za tažné zařízení

Pořídili jste si byt a bývalý majitel v něm zanechal nepořádek a spoustu předmětů, které vám nejsou k ničemu, a musíte se jich zbavit? Pak bude zapotřebí je někam odvézt a toto můžete provést dvěma způsoby: Buď si na to sjednáte vyklízecí či stěhovací firmu, a rozhodně to nebude zadarmo, anebo se o to pokusíte sami.

auto s přívěsným vozíkem

Máte-li na autě tažné zařízení, je to velký pomocník, s nímž byste to mohli dokázat poměrně snadno a rychle. Stačí si k tomu pronajmout přívěsný vozík. Přívěsy bývají k dispozici v hobby marketech a jejich pronájem je poměrně levný, takže se nemusíte obávat, že byste za vyklízení bytu svépomocí ještě zaplatili vysokou sumu. Jakmile budete mít přívěs připojený za autem, pusťte se do práce:

přívěsný vozík

Mějte jasno, kam vše odvezete – pronajmout si vozík a začít s nakládáním předmětů z bytu, aniž byste měli jasno, kam vše odvezete, by bylo velmi pošetilé. Mohlo by se vám stát, že budete s přívěsem jezdit sem a tam, hledat vhodný sběrný dvůr a mezitím uplyne tolik času, že zbytečně přeplatíte za pronájem vozíku.

Před nakládkou věcí na vozík je vytřiďte – zároveň byste měli mít všechny předměty vytříděné tak, abyste je pak pouze nakládali a rozváželi tam, kam je třeba, například zvlášť nebezpečné věci, jako jsou staré zářivky, benzín, barvy, chemikálie atp., zvlášť čalouněný nábytek, zvlášť plasty, papír, textil a sklo, zvlášť kovový odpad atd.

Pamatujte na pracovní pomůcky – vyklízení prostor vyžaduje nejen nářadí a stěhovací popruhy nebo rudl, ale také ochranný oděv. Můžete se tu setkat s plísní a hnilobou a bakteriemi a proto byste měli pracovat v ochranných rukavicích a v pevné pracovní obuvi. Může se hodit i obličejový kryt nebo plastové ochranné brýle a pokrývka hlavy, např. při demontování předmětů z větších výšek, jako jsou lustry, garnýže, horní řada kuchyňské linky atp.