Úrazy na trampolínách se nestávají náhodou

Zabezpečení trampolín

Sledování sportovních přenosů ze skoků na trampolíně může svádět k tomu, abyste to zkusili jako vrcholoví sportovci. Obnažíte trampolínu tak, že budou vidět pružiny, demontujete obvodovou ochrannou síť a hurá do skákání! Jenže stačí jediný chybný doskok, zaklíníte si mezi pružinami nohu, zlomíte si ji, anebo vás odrazová plocha vymrští do zahradního záhonu. Když to dobře dopadne, utržíte jen pár šrámů a modřin, v horším případě se svezete sanitkou. Neriskujte a dbejte o to, aby dětská trampolína nebo nářadí pro dospělé bylo zajištěno hlavně krytem pružin a ochrannou sítí.

skoky na trampolíně

Certifikované nářadí

Na to si dávejte obzvlášť pozor, protože k nám na trh mohou putovat i výrobky pochybné kvality, zejména co se týče nosnosti. Když se pod vámi v náporu fyzikálních sil trampolína rozpadne, není to nic příjemného, a opět možná uslyšíte v brzké době sirénu záchranné zdravotnické služby.

Kapsy plné věcí

Klíče, mobil, peněženka, osobní doklady, ale i hračky, tužky a diáře, kapesní nože a podobné předměty nikdy v kapsách nenechávejte, pokud se chystáte ke skákání. Vše z kapes může vypadnout a nebezpečně vás zranit.

děti na trampolíně

Sousta v ústech

Zdá se to jako hloupost, ale pokud vám zaskočí jídlo, a třeba i docela obyčejná žvýkačka, můžete se udusit. Svačina ani žvýkačky či bonbóny a jiné pamlsky na trampolínu nepatří a buďte v tomto ohledu přísní i na své ratolesti, protože zejména děti mohou podcenit nebezpečí, které jim hrozí.

Čím více lidí, tím větší legrace

Toto je bohužel docela častý jev, s nímž se setkáte na některých fotografiích či videích. Tři děti skáčou naráz, a další dvě stojí při okraji a pozorují je. Nebezpečné je na tom to, že v nestřeženém okamžiku přijde srážka a srazíte-li se navzájem hlavou, může to skončit otřesem mozku. Nebezpečná jsou i vnitřní zranění, kdy vám někdo skočí na břicho, zatímco vy na odrazové ploše upadnete. Zapamatujte si, že skákat by měla pouze jedna osoba.