Zajistěte svým zaměstnancům firemní stravování

Každý zaměstnavatel určitě chce, aby se jeho zaměstnanci cítili na pracovišti dobře, pohodlně a relativně rádi se tam vraceli. K tomu samozřejmě přispěje mnoho faktorů. Jídlo je důležitou součástí našeho života, proto nemusí být špatný nápad zařídit u vás stravování firemní.

Udělejte si mezi zaměstnanci malý průzkum, jak se stravují. Mají vůbec poblíž nějaké možnosti, kde si obstarat jídlo? Obchod, supermarket nebo třeba restauraci, která má polední měnu za přijatelné ceny? Nebo využívají možnosti rozvážkových služeb, kdy jim dovezou dílo až na pracoviště? To je řešení, ale mnohdy si restaurace účtují poměrně velké poplatky za dovoz, a v dnešní době se každý snaží poplatkům spíše vyhnout, ať už se týkají čehokoliv.

jídelna

Pokud máte ve firmě tolik zaměstnanců, že víte, že by se vám to vyplatilo, můžete zřídit u vás firemní stravování. Vaši zaměstnanci budou tak mít každý den možnost dostat se k teplému jídlu a po většinou je možnost si i vybrat z několika variant. Takové firemní stravování bývá navíc o hodně levnější než dovážkové jídlo. Navíc si vaši zaměstnanci mohou vybrat i zdravější varianty jídla, což je důležité u těch, kterým nejvíce vyhovuje zdravější životní styl. Případně mohou vybírat i třeba z vegetariánských variant.

kantýna

K firemnímu stravování můžete zřídit i malou prodejní kantýnu, kde lze zakoupit i drobné občerstvení, jako nápoje, obložené pečivo, čokoládové tyčinky, oplatky, ovoce a podobně. Ti, kteří si nestíhají chystat jídlo určitě ocení, že před odjezdem do práce nemusí ještě chodit někam do obchodu a brát si jídlo na celý den. Nyní všechno budou mít na jednom pracovišti. Pokud navíc budou zaměstnanci hromadně spolu obědvat, může to pomoci k utužení vztahů. Pokud vlastníte firemní místo v hlavním městě, i tady se najde spoustu možností na firemní stravování v Praze.