Zimní příprava auta může zachránit život

Venku je sice zatím ještě teplo, ale jakmile má začít zima, mráz, náledí, tak naše auto je potřeba na zimu řádně připravit. Zima je převážně pro některé z nás tím nejhorším obdobím, protože zima pro nás znamená jezdit autem se zvýšenou opatrností. Znáte to, každý rok přibývá častěji mnohem více havárií. Mezi ně patří, jak mladiství, kteří zrovna dostali čerstvý řidičák a nejsou vyježdění, tak samozřejmě i všechny ostatní věkové kategorie, protože havárka se může stát opravdu každému, aniž by jsme za ní třeba mohly. Jakmile se stane například v zimě, že auto dostane smyk na zledovatělé vozovce, tak auto je v tu chvíli těžko ovladatelné a nikdo s tím nic neudělá. Pak se stávají takové nešťastné havárky, které můžou kvůli zledovatělé vozovce skončit i smrtí. Proto, jak už jsem říkala na začátku, je potřeba jezdit se zvýšenou opatrností. Tím můžeme zachránit i několik životů.
 
Rychlost
 
Na zimu je důležité mít přezutá kola z letních kol na zimní a nesmí být sjetá. Povinnost mít přezutá kola platí od 1.listopadu a musíme to dodržovat, ale někteří z nás mají stále spoustu času a řeknou si, že venku je ještě hezky, a že určitě sníh padat nebude. Jenomže přezutí kol není pouze o sněhu. Na silnici může být i menší námraza, a ta nám může způsobit velkou nepříjemnost a může dojít k havárce. Proto, ať je venku jakékoliv počasí, tak vždy od 1.listopadu je potřeba jezdit na zimních pneumatikách a nic zbytečně nepodceňovat.
 
Rychlost
 
Dále je dobré udělat na autě i drobnou údržbu, která je velmi efektivní a není vůbec dráha. Měly bychom zkontrolovat stěrače, mrknout na osvětlení, zkontrolovat chladící kapalinu, filtrovatelnost paliva, a projít tak celé auto, abychom na zimu byly připravení a ušetřily si zbytečně starosti na cestách v zimním období. Jezděte opatrně, protože tím můžeme zachránit život.