Zkuste si hrát s dětmi bez telefonu

Zabavit děti může být mnohdy oříšek. V dnešní době telefonů, tabletů a počítačových her je mnohem složitější děti nalákat na nějakou míčovou hru nebo tvoření. Obzvlášť, když jsou starší. S menšími dětmi jde ale her vymyslet spousta, ať už doma nebo venku. Venku si s nimi můžete hrát na schovávanou, házet si s míčem nebo hrát například badminton. Určitě je nadchne i tvoření na pískovišti nebo dovádění na houpačce či skluzavce. Při troše fantazie se dají vymyslet opravdu zábavné a originální hry.

děti si hrají

Děti, které ještě chodí do školky, je mnohem jednodušší zabavit než například školáky a předškoláky. Venku je nadchne jakýkoliv míčový sport, různé prolézačky nebo třeba pískoviště. Možností je opravdu spousta. Pokud venku prší, tak i doma se najde spousta využití. Skoro všechny děti si rády kreslí. Buď si můžou kreslit dle své fantazie nebo vymalovávat brawl stars omalovánky. Když vyberete nějakou zajímavou techniku kreslení, jako třeba akvarelové pastelky nebo otisky prsty, určitě je na chvíli zabavíte.

děti si hrají

Předškoláci a školáci, kteří chodí na první stupeň, už jsou ve věku, kdy se snaží při hrách i něco naučit. Můžete tedy hrát hry jako například Čáp ztratil čepičku, Bumbrlíka nebo na Města. Pravidla těchto her nejsou vůbec složitá a určitě ji každý z dětství pamatuje. Pokud je dětí víc, můžou si zahrát i nějaké kolektivní hry s míčem nebo například na schovávanou. Záleží na tom, co je nejvíce baví. Doma s nimi můžete vystřihovat a lepit. Skvělá zábava je například lepení zvířat na papír A3. Stačí k tomu pár starších časopisů, nůžky, lepidlo a čistý papír. Zvířata z časopisů dítě vystřihne, nalepí na papír, nakreslí ohrady a může mít svoji papírovou ZOO. Skvěle to podporuje paměť a dítě se ještě něco přiučí. Her je opravdu spousta a je jen na vás, abyste do nich děti zapojili. Ačkoliv děti budou třeba ze začátku otrávené, ve finále zjistí, že interakce s vámi nebo kamarády je mnohem zábavnější než sezení u moderních technologií.