Prázdninové hry

Hry

Obzvláště dlouhé zimní večery jsou jako stvořené pro společně strávený čas u her, které přinesou radost a pohodu nejen celé rodině. Ale i kamarádům, se kterými je obzvlášť vítaný prázdninový čas. V zimě, kdy se šeří brzy a dny jsou krátké, během vánočních prázdnin se lze věnovat lyžování či bruslení. A po příjemném protažení celého těla vpodvečer všichni rádi zasednou ke společným hrám. Jednou z nejoblíbenějších je AZ Kvíz. Rodinná hra, ve které se vítězem stává ten, kdo nejdříve propojí tři strany herního plánu pomocí správných odpovědí. Tuto hru mnozí znají z televizních obrazovek. Nová verze přináší zbrusu nové otázky. Ať už z oboru hudby, výtvarného umění, zeměpisu či biologie. Součástí herního vybavení jsou jak žetony, tak oboustranné karty, na kterých jsou otázky, bodovou hrací kostku a jednu figurku připomínající šestiboký hranol. Tuto hru mohou zahrát jak děti od deseti. Tak dospělí do sta let. 

Vědomostní hry

Na televizních obrazovkách je rovněž možné sledovat hru Na lovu. Tuto týmovou vědomostní hru může i doma zahrát až devět přátel najednou. Oproti televizní variantě se tato stolní hraje ve dvou soutěžících týmech. Proti kterým stojí rovněž lovec. Se kterým se bojuje o prvenství ve čtyřech kategoriích. Součástí hry je tři sta karet s otázkami a počítadlo.

Hra s písmenky

Na kterém se udává finálová štvanice. Dřevěné žetony lovce a hráčů, archy samolepek a nezbytné přesýpací hodiny. Přiložená pravidla jsou v prvních kolech naprosto nezbytná. Stejně tak šedesát žetonů výhry a šest odpovědí. Původně pro děti byla určena společenská hra Word: Slovní labyrint. Ale cestu si k ní našli i rodiče. Koho by nebavilo si pohrát s písmenky? Které nabízejí okolo pěti set milionů herních variant? Pravidla jsou dvojí. Buď se tvoří pomocí spojování hran. Anebo slovního hada. Najednou si zahrát může až šest hráčů. S dvaceti pěti oboustrannými tabulkami, třemi balíčky žetonů v různých barvách a nezbytnými kalíšky, do kterých se vkládají, lze zažít nejen dobrá zábava. Ale dochází i k tolik potřebnému nastartování mozkových buňek. Což se hodí v každém věku.