Do autoškoly v Praze byste měli vstupovat v dobré psychické kondici

Vybírejte autoškolu podle recenzí

Za socialismu neměli lidé na výběr z více autoškol, museli podstoupit výuku tam, kam byli přiděleni, a mnohdy to nebyl zrovna příjemný zážitek. Stačilo narazit na nepříjemného instruktora, který vám výuku značně znechutil, a odnášeli jste si pak z autoškoly kromě řidičského oprávnění i různá traumata.

Dnes je situace v tomto ohledu snazší, protože je v této oblasti poměrně silná konkurence, a navíc máte k dispozici zveřejněné některé recenze, kde se lidé rádi pochlubí svými zkušenostmi. Neberte je, prosím, na lehkou váhu a využijte recenzí ve svůj prospěch. Dejte přednost takové autoškole v Praze, která má na svém kontě spíše dobrá hodnocení.

dopravní hřiště v autoškole

Dnes je provoz mnohonásobně vyšší, než v minulosti

Každý, kdo dnes usedá za volant vozu v autoškole, by si měl vzít k srdci jednu důležitou věc, a sice že za posledních čtyřicet let vzrostl provoz na silnicích několikanásobně. Můžete si to ověřit např. na nějakém historickém filmovém materiálu ze šedesátých let dvacátého století, kde jsou reálné záběry ze silničního provozu, např. z pořadu Auto Moto Revue. Může vás docela pobavit i pořad natočený koncem osmdesátých let, kdy byl stále ještě silniční provoz poměrně řídký, a rozhodně nesrovnatelný s tím, co se odehrává na vozovkách v současnosti.

provoz na dálnici

Užívejte adaptogenní bylinky

V souvislosti s rostoucím počtem vozidel na silnicích roste i náchylnost osob za volantem ke stresové zátěži. Do výukových hodin v autoškole byste proto měli docházet připraveni zejména po psychické stránce, a k tomu vám mohou napomáhat adaptogenní bylinky, jako je Maca peruánská, Ashwagandha nebo Ženšen. Dejte jim přednost před nápoji s kofeinem, které vás sice nabudí, ale ještě více vystresují. Adaptogeny naopak projevy stresu výrazně zmírňují a zároveň vám dodají ještě více energie, než kofein.