O výhodách stěhování s pronajatou dodávkou aneb zvládnete to sami

Buďte pány svého času

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte před pronájmem dodávky provést, je vytvořit si časový přehled, kolik vám to přibližně zabere času, a zároveň byste měli mít dostatečnou rezervu pro případ, že se vám stěhování protáhne. Zásadní je zejména povědomí o počtu jízd, které musíte uskutečnit, a s tím souvisejícím množstvím nákladu. Měli byste tedy již dopředu odhadnout objem nákladu v krychlových decimetrech či metrech a podle toho si také pronajmout vozidlo s patřičně velkým nákladovým prostorem.

kartonová krabice

Jestliže toto podchytíte, jste pak pány času a sami si organizujete stěhování po svém. Díky tomu se můžete vyhnout stresu a tlaku ze strany jiných osob. Být pánem svého času však znamená umět si naplánovat dostatečný počet volných dní.

Nechtějte všechno stihnout za víkend

Není dobrý nápad stěhování naplánovat na víkend s vědomím, že za dva dny zvládnete jak přesun věcí, tak i jejich vybalování, úklid a zabydlení v novém prostředí. Bude to stresující honička, pokud v pondělí nastupujete do zaměstnání, můžete i zkolabovat. Nezapomínejte také na dostatečný odpočinek a dlouhý spánek. Chcete-li tip, jak se přestěhovat efektivně, začněte s balením věcí alespoň s týdenním předstihem a postupně si vše připravte tak, abyste ve stěhovací den pouze převáželi věci s dodávkou.

medvídek v krabici

Pro zapůjčení vozidla z půjčovny dodávek https://www.rentcarservice.cz/pujcovna-dodavek-praha je ideální středa a můžete si vůz pronajmout i přes noc do druhého dne a stěhovat v nočních hodinách. Využijte čtvrtku a pátku a vezměte si v tyto dva dny pracovní volno, abyste pohodlně stačili vše vybalit. Víkend byste již měli mít volný, maximálně byste mohli po sobě uklízet a dokončovat nějaké drobnosti, ale v tyto dny si naplánujte výlet do přírody, dopřejte si dobrou večeři v restauraci, zajděte do čajovny do cukrárny, do prodejny zdravé výživy nebo třeba do zoologické či botanické zahrady.