Jak na kašel a rýmu?

Infekční rýmu, která dokáže pěkně potrápit, způsobují jak viry, tak bakterie. Inkubační doba trvá od jednoho do tří dnů a prochladnutí bývá jejím spouštěčem. Snižuje imunitu a vzniklý zánět uvnitř nosu a nosních dutin vykoná své. Jak si ulevit a co na rýmu platí, aby se předpokládané sedmidenní trápení neprotahovalo a vy jste se zbavili nejen hlenů, ale rovněž kašle, který nachlazení doprovází. Zvýšenou teplotu, která se rovněž přidruží, je potřeba snižovat hned od počátku. K postupnému uvolňování nosu je potřeba zajistit dostatek papírových kapesníčků, jejichž pomocí se dostanou viry a bakterie z těla ven.

Rýmovník

Éterickými oleji je možné masáží v oblasti nosu a spánků a rovněž inhalací bylinnou parní lázní, dýchacím cestám ulevit. Sice nepříliš oblíbené je proplachování nosu slaným roztokem. Přestože tato procedura vyžaduje určitou zdatnost, funguje. Z domácích receptur našich babiček je první pomocí při nachlazení silný domácí vývar. Z kostí, masa, zeleniny a koření. Cibulový sirup lze rovněž vyrobit doma. Nakrájená cibulová kolečka se zalijí medem a po odležení se tato medicína po lžičkách užívá. Pokud je k dispozici klasická vana, stačí ji naplnit horkou vodou, do které se nechají vyluhovat smrkové silice, tea tree olej či eukalypt a prohřát v ní celé tělo. Poté přeběhnout do vyhřáté postele. Ve které pod peřinou virózu vypotíte.

Horká koupel

V současné době se do popředí zájmu při léčbě rýmy dostal Rýmovník. Nenápadná, rychle rostoucí bylinka, která je oblíbená nejen pro své léčivé účinky, ale pokud je pěstována v domácnosti, odpuzuje hmyz. Má ráda dostatek světla a tak nejvíce prospívá na parapetu oken na jižní straně domu. Přivonět si k ní je velice příjemné. Ucítíte meduňku, mátu, někdo i kafr. Rýmovník lze v zimních měsících používat jako prevenci před nachlazením. I při prvních příznacích rýmy a kašle je čaj z jeho listů dobrým pomocníkem k jejich zastavení. Rovněž je možné listy promnout mezi prsty a vůni vdechovat. Anebo lístky natrhat do nádoby s vodou a nechat je působit celou noc na radiátorech topení. Ideálním řešením je pořídit těchto zázračných léčivek více. A umístit tam, kde je nejvíce potřeba.